ଆମେ କିଏ ?

ଆମ ବିଷୟରେ କିଛି

ଛତିଆ, ରାମପୁର ମାଗୁରାଧନମାଣ୍ଡଲରେ ଥିବା ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର (CSC) ହେଉଛି ଏକ ଜୀବନ୍ତ ତଥା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଯାହା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଡିଜିଟାଲ୍ ଏବଂ ସରକାରୀ ସେବା ଯୋଗାଇବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି। 

ଡିଜିଟାଲ୍ ସଶକ୍ତିକରଣ ଉପରେ ଏକ ଦୃଷ୍ଟି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ବିଭିନ୍ନ ନାଗରିକ-କେନ୍ଦ୍ର ସେବା ପାଇଁ ଏକ ଷ୍ଟପ୍ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ତଥା ସୁବିଧାଜନକ କରିଥାଏ |

ଆମର ଦର୍ଶନ: (Our Vision)

ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର (CSC) ରେ ଆମର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ହେଉଛି ଡିଜିଟାଲ୍ ବିଭାଜନକୁ ଦୂର କରିବା ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ବିକାଶ ପାଇଁ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବା |

ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ ଯେ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କର ଡିଜିଟାଲ୍ ସେବା ଏବଂ ସୂଚନା ପାଇଁ ସମାନ ସୁବିଧା ଅଛି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନ ଶୈଳୀ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ଆମର ମିଶନ୍:(Our Mission)

 

ଛତିଆ, ଛତିଆ, ରାମପୁର ମାଗୁରାଧନମାଣ୍ଡାଲରେ ଥିବା ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର (CSC) ରେ ଆମର ମିଶନ୍ ହେଉଛି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ୍ ସେବା ବ୍ୟବହାର କରି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବା ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ବିକାଶକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା | 

ଡିଜିଟାଲ୍ ବିଭାଜନକୁ ଦୂର କରିବା ଏବଂ ଆମର ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କର ସରକାରୀ ସେବା ତଥା ସୂଚନା ପାଇଁ ସମାନ ସୁବିଧା ପାଇବାକୁ ଆମେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ |

ଆମର ସେବା:(Our services)

ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଏକ ବ୍ୟାପକ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରେ ଯାହା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବିଭିନ୍ନ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପୂରଣ କରେ | ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା କେତେକ ପ୍ରମୁଖ ସେବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ:

ଡିଜିଟାଲ୍ ସେବା: ଆମେ ଡିଜିଟାଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ, ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଫର୍ମ ସବମିସନ୍, ଇ-ଟିକେଟ୍, ଅନ୍ଲାଇନ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଡିଜିଟାଲ୍ ସେବା ଭଳି ସେବା ପ୍ରଦାନ କରୁ ଯାହା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରୁ ସହଜରେ ଲାଭ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ କରେ |

ଆଧାର ସେବା: ଅଧିବାସୀମାନେ ଆଧାର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସେବା ଯେପରିକି ଆଧାର ନାମଲେଖା, ଅଦ୍ୟତନ ଏବଂ ଆଧାର କାର୍ଡର ମୁଦ୍ରଣ ଭଳି ଉପଯୋଗ କରିପାରିବେ।

ସରକାରୀ ସେବା: ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ନାଗରିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଇଣ୍ଟରଫେସ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ, ବିଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ପାଇଁ ଆବେଦନ ଦାଖଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ସେବା ଭଳି ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ |

ଇ-ଗଭର୍ନାନ୍ସ ସେବା: ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଦସ୍ତାବିଜ ଯେପରିକି ପ୍ୟାନ କାର୍ଡ, ଭୋଟର ID, ଏବଂ ପାସପୋର୍ଟ ଭଳି ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଦାଖଲ ସହିତ ଇ-ଶାସନ ସେବା ପାଇବାକୁ ଆମେ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁ |

ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ତାଲିମ: ଡିଜିଟାଲ୍ ସାକ୍ଷରତା ବୃଦ୍ଧି ତଥା ସମାଜକୁ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶର ସୁଯୋଗ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ବିଭିନ୍ନ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜନ କରିଥାଏ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ବୈଷଇକ ଦୃଶ୍ୟ ସହିତ ଖାପ ଖୁଆଇବାରେ ସକ୍ଷମ କରିଥାଏ |

ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସେବା: ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଖୋଲିବା, ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନାନ୍ତର, ଏବଂ ମୌଳିକ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ କାରବାର ପରି ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସେବାକୁ ଆମେ ସୁଗମ କରୁ, ଏହିପରି ଆର୍ଥିକ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ସଶକ୍ତ କରିବା |

ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରଭାବ:(Community Impact)

ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର (CSC) ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବାରେ ପ୍ରବେଶ ତଥା ଡିଜିଟାଲ ସାକ୍ଷରତା ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଉପରେ ଏକ ମହତପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି। ଆମର ସେବାଗୁଡିକ ଅମଲାତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସରଳୀକୃତ କରିଛି, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଶାରୀରିକ ପରିଦର୍ଶନର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ହ୍ରାସ କରିଛି ଏବଂ ସେବା ପ୍ରଦାନରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତାକୁ ବଞ୍ଚାଇଛି| ଡିଜିଟାଲ୍ ବିଭେଦକୁ ଦୂର କରି ଆମେ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାକୁ ଏବଂ ସାମାଜିକ-ଅର୍ଥନ development ତିକ ବିକାଶକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁ |

ସ୍ଥାନ:(Location)

ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର (CSC) ଛତିଆ, ଛତିଆ, ରାମପୁର ମାଗୁରୁଧାନାମାଣ୍ଡଲରେ ଅବସ୍ଥିତ, ଯାହା ଆଖପାଖର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ସହଜ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଥାଏ | ଆମର କେନ୍ଦ୍ର ଆଧୁନିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଏବଂ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ, ଯେଉଁମାନେ ଦକ୍ଷ ଏବଂ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ |

ଛତିଆ, କଟକ ରାମପୁର ମାଗୁରୁଧାନାମନ୍ଦଲ, ଜାନସେବା କେନ୍ଦ୍ର (CSC) ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁବିଧା ଏବଂ ସଶକ୍ତିକରଣକୁ ଅନୁଭବ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଡିଜିଟାଲ୍ ସେବା ଆପଣଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଣିପାରେ | ଆମେ ତୁମର ସେବା କରିବା ଏବଂ ଆମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରଗତିରେ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଏଠାରେ ଅଛୁ |

Jana Seva Kendra are successfully run all orver India. JSK give Best Digital Service all over …

CSC Other Services